среда, 4 июня 2014 г.

Музика у камені : Місто мрії


Львів – дивовижне і дуже гарне місто. Він заворожує і вражає. Вузенькі вулиці, бруківка під ногами, старі будівлі – скрізь відчувається подих історії. Я дуже рада, що мала можливість познайомитись з цим прекрасним і величним містом.
Новий етап Фотоконкурсу для чайников присвячений музиці у камені - архітектурі. Думаю, Львів якнайкраще демонструє всю її красу і різноманіття. У центрі міста кожен будинок – шедевр будівельного мистецтва і культурна пам’ятка.
Щоб краще оцінити масштаби всієї краси, можна піднятися на вершину міської Ратуші, звідки відкривається просто дивовижний краєвид. Ще дивовижнішим він здасться після не дуже легкого підйому, невеличка ділянка якого – дуже круті і дуууже вузькі сходи. Зізнаюсь. Саме тут я відчула, що таке клаустрофобія. Також по дорозі до мети можна подивитись на часовий механізм годинника, який старанно працює з 1851 року. 


А далі відкривається справжня краса. У Львові чимало прекрасних архітектурних пам’яток, але найбільше мені запам’ятався Домініканський собор (Храм Святої Євхаристії). 


Цей собор в стилі бароко одразу мене покорив своєю величчю, могутністю і красою. Звичайно ж красою. Він прекрасний.  Його колір нагадує пісок, якого ледь торкнулась морська хвиля. Колони, які  рвуться у небо, але все ж притримують одна одну у цьому душевному пориві.  Скульптури, не схожі одна на одну, кожну можна роздивлятись годинами.  Округла форма куполу, віконець натякає на безкінечність. А ще, як це не дивно звучить, він схожий на торт з декількома ярусами. Цей собор просто надзвичайний. Піднявшись на ратушу я побачила  його зовсім іншим, ще більш величним, оточеним зеленим вінком. Говорять, вночі він також прекрасний.Ще один архітектурний шедевр, який мене вразив – каплиця Боїмів, особливо її купол. Вінзаворожує.


Вражає своєю монументальністю і пишністю собор Святого Юра.Львів також відомий своєю кавою і кав’ярнями. Особливо мені запам’ятався заклад з цікавою назвою «Під синьою пляшкою».


Крихітна кав’ярня на декілька столиків , яка ховається в глибині старого двору. Щодо назви, то таку ж назву носила перша кав’ярня у Відні, яку відкрив Юрій Кульчицький. Інтер’єр в австрійському стилі часів імператора Франца-Йосифа.  В цій кав’ярні подають ось таку каву «Вогник».

А ще можна залишити монетку між цеглинами прямо сидячи за столиком, щоб обов’язково повернутись у це прекрасне і душе атмосферне місце. Я залишила.
Який же Львів без левів. По всьому Львову розкидано чимало різноманітних зображень левів. Ось одне з них.


Львів – це місто, яке завжди у моєму серці під кодовою назвою «Місто мрії».10 комментариев:

 1. Обожаю Львов!
  Часто там бываю. Иногда проездом, а иногда гостим у нашего кума.
  Львов можно открывать заново с каждым новым приездом.
  А, самый мой любимый кофе - это "Горящая лава" в Золотом дукате.

  Спасибо, за удивительный рассказ!

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Этот город невозможно не любить. Он прекрасен и для каждого свой) Спасибо за впечатления)

   Удалить
 2. "Під синею пляшкою" ми також туди забрели з чоловіком. І там ми надегустувалися різних настоянок і різних видів кави :) А ще там є одне чудове місце, де я їла найсмачніше тірамісу..мммм..такої смакоти навіть в київських ресторанах не знайдеш. А ще, крім звісно самого міста, мені запам'яталося масонське кафе, бо потрапили ми туди зовсім випадково. Ми йшли в "Краївку", але туди така черга була, що хтось запропонував піти в інше місце, і тут "Масонська ложа"..спочатку ми навіть подумали, що потрапили у квартиру до якогось чоловічка, стоїть п'ятеро розгублених людей, що і він трохи розгубився, хто ж знав, що там ще й пароль треба знати)))) Після Львову ми повернулися додому вже іншими, важчими на 2-3 кіло))))

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. "Під синьою пляшкою" ми куштували шоколадне фондю. Не знаю, чи то фондю було таке смачне, чи магія Львова, але то було найсмачніше фондю, яке я куштувала) Ще сподобались ласощі у "Цукерні")

   Удалить
 3. Красивый старинный город!!! Была бы счастлива побывать в нём!

  ОтветитьУдалить
 4. Я дважды была во Львове, очень красивый, очень самобытный город)

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Да, мне он тоже показался очень самобытным)

   Удалить
 5. Анна, прекрасне місто! Чудові панорами! Залюбовалась!
  Це з Високого замку такий вид? Краса!

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Дякую, такий вид відкривається з оглядового майданчика Ратуші.

   Удалить